Up-track First Train Last Train
Tiangong Yuan 5:05 22:45
Biomedical Base 5:07 22:47
Yihezhuang 5:10 22:50
Huangcun Railway Station 5:13 22:53
Huangcun Xidajie 5:15 22:55
Qingyuan Lu 5:17 22:57
Zaoyuan 5:19 22:59
Gaomidian Nan(S) 5:22 23:02
Gaomidian Bei(N) 5:24 23:04
Xihong Men 5:27 23:07
Xin Gong 5:32 23:12
Gongyi Xiqiao 5:03 23:16
Jiaomen Xi(W) 5:04 23:18
Majiapu 5:06 23:20
Beijing South Railway Station 5:09 23:23
Taoranting 5:12 23:26
Caishi Kou 5:14 23:28
Xuanwu Men 5:16 23:31
Xidan 5:18 23:33
Lingjing Hutong 5:21 23:35
Xisi 5:23 23:37
Ping'an Li 5:25 23:39
Xinjie Kou 5:27 23:42
Xizhi Men 5:29 23:44
Beijing Zoo 5:32 23:46
National Library 5:35 23:49
Weigongcun 5:37 23:52
Renmin Univ. 5:40 23:54
Haidian Huangzhuang 5:42 23:56
Zhongguancun 5:44 23:58
Peking Univ.East Gate 5:46 0:01
Yuanmingyuan Park 5:49 0:03
Xi Yuan 5:51 0:06
Beigongmen 5:54 0:08
Anheqiao Bei(N) - -
Down-track First Train

Last Train

To TIAN'GONG YUAN

(Full route)

Last Train

To To GONGYIXIQIAO

(Half route)

Anheqiao Bei(N) 4:58 22:35 22:48
Beigongmen 4:59 22:36 22:49
Xi Yuan 5:01 22:39 22:51
Yuanmingyuan Park 5:04 22:41 22:54
Peking Univ.East Gate 5:07 22:44 22:57
Zhongguancun 5:08 22:46 22:58
Haidian Huangzhuang 5:10 22:47 23:00
Renmin Univ. 5:13 22:50 23:03
Weigongcun 5:14 22:52 23:04
National Library 5:17 22:54 23:07
Beijing Zoo 5:20 22:57 23:10
Xizhi Men 5:22 22:59 23:12
Xinjie Kou 5:24 23:02 23:14
Ping'an Li 5:27 23:04 23:17
Xisi 5:29 23:06 23:19
Lingjing Hutong 5:31 23:08 23:21
Xidan 5:33 23:10 23:23
Xuanwu Men 5:35 23:12 23:25
Caishi Kou 5:37 23:14 23:27
Taoranting 5:39 23:16 23:29
Beijing South Railway Station 5:42 23:19 23:32
Majiapu 5:45 23:22 23:35
Jiaomen Xi(W) 5:47 23:24 23:37
Gongyi Xiqiao 5:49 23:26 -
Xin Gong 5:53 23:30 -
Xihong Men 5:58 23:36 -
Gaomidian Bei(N) 6:01 23:38 -
Gaomidian Nan(S) 6:03 23:40 -
Zaoyuan 6:05 23:42 -
Qingyuan Lu 6:07 23:45 -
Huangcun Xidajie 6:10 23:47 -
Huangcun Railway Station 6:12 23:49 -
Yihezhuang 6:15 23:52 -
Biomedical Base 6:18 23:55 -
Tiangong Yuan - - -